BTC $81.355 ▼ 2.43%ETH $2.394 ▼ 2.29%SOL $104.11 ▼ 1.96%HYPE $77.64 ▼ 2.86%ZEC $1.219 ▼ 6.78%XRP $1.31 ▼ 2.79%NEAR $4.94 ▼ 5.27%DOGE $0.0792 ▼ 2.45%BNB $734.60 ▼ 1.43%XAUT $4.016 ▼ 0.95%SUI $0.9826 ▼ 3.32%UNI $7.05 ▼ 4.47%ENA $0.1986 ▼ 5.52%LINK $12.05 ▼ 3.10%WLD $0.5542 ▼ 3.19%LTC $59.00 ▼ 3.56%TAO $259.09 ▼ 3.52%ADA $0.2141 ▼ 4.03%AVAX $9.18 ▲ 0.03%ASTER $0.6983 ▼ 2.53%AAVE $147.58 ▲ 0.10%LIT $3.44 ▼ 9.57%PUMP $0.004620 ▼ 9.11%XMR $610.01 ▼ 0.64%BTC $81.355 ▼ 2.43%ETH $2.394 ▼ 2.29%SOL $104.11 ▼ 1.96%HYPE $77.64 ▼ 2.86%ZEC $1.219 ▼ 6.78%XRP $1.31 ▼ 2.79%NEAR $4.94 ▼ 5.27%DOGE $0.0792 ▼ 2.45%BNB $734.60 ▼ 1.43%XAUT $4.016 ▼ 0.95%SUI $0.9826 ▼ 3.32%UNI $7.05 ▼ 4.47%ENA $0.1986 ▼ 5.52%LINK $12.05 ▼ 3.10%WLD $0.5542 ▼ 3.19%LTC $59.00 ▼ 3.56%TAO $259.09 ▼ 3.52%ADA $0.2141 ▼ 4.03%AVAX $9.18 ▲ 0.03%ASTER $0.6983 ▼ 2.53%AAVE $147.58 ▲ 0.10%LIT $3.44 ▼ 9.57%PUMP $0.004620 ▼ 9.11%XMR $610.01 ▼ 0.64%
FCoinFoss

XRP (Ripple) Fiyatı — Türev Genel Bakış.

Fiyat $1.31 · en önemli metrikler tek sayfada

$2.02B
Toplam açık pozisyon (OI)
$6.89M
Likitasyonlar 24 h
0.0035%
Ø Fonlama Oranı
$2.41B
Hacim 24 h
$1.31
Spot Fiyat
-2.88%
Değişim (24s)
$82.73B
Piyasa Değeri
$1.54B
Spot Hacim 24 h

XRP Piyasa Analizi

XRP, kripto para piyasa değeri sıralamasında #5 konumunda yer alıyor. Güncel fiyatı $1.31 olup son 24 saatte -2,88% geriledi, son 7 günde ise -1,72% değişim gösterdi. Toplam piyasa değeri $82.73B, 24 saatlik spot işlem hacmi $1.54B seviyesinde.

Türev tarafında toplam açık pozisyon (OI) $2.02B — en büyük pay %20,6 ile Binance borsasında; 21 borsanın ortalama fonlama oranı %0,0035 — nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Son 24 saatte 1.385 işlemde toplam $6.89M XRP pozisyonu likide edildi ($6.61M long, $273.9K short — likitasyonların %96'i long tarafında). Hesap bazlı long/short oranı 3,303: long tarafı belirgin şekilde baskın — hesapların büyük çoğunluğu yükseliş bekliyor.

Açık Pozisyon borsa bazında (17)

BorsaAçık PozisyonPayΔ 24 h
Binance$414.08M20.6%-4.81%
OKX$86.82M4.3%-2.22%
Bybit$278.93M13.8%-4.19%
Bitget$231.44M11.5%-5.40%
Gate$285.25M14.2%+0.21%
Bitfinex$2.58M0.1%-2.31%
Aster$33.40M1.7%-3.71%
Backpack$1.13M0.1%-1.76%
Crypto.com$1.23M0.1%+2.87%
Dydx$621.8K0.0%-2.59%
Hyperliquid$225.97M11.2%-3.27%
Kraken$18.39M0.9%+0.93%
KuCoin$107.98M5.4%-5.30%
Lighter$2.36M0.1%-4.72%
MEXC$232.03M11.5%-18.19%
Paradex$25.2K0.0%+0.72%
WhiteBIT$93.08M4.6%-4.41%

Fonlama Oranı borsa bazında (21)

BorsaRateYıllıklandırılmış
Bitunix0.0113%12.4%
OKX0.0100%11.0%
HTX0.0100%11.0%
BingX0.0100%11.0%
Lighter0.0096%10.5%
Paradex0.0091%10.0%
KuCoin0.0081%8.9%
Binance0.0062%6.7%
Lbank0.0062%6.7%
MEXC0.0061%6.7%
Aster0.0041%4.5%
Bitget0.0031%3.4%
Gate0.0013%1.4%
Kraken0.0013%1.4%
Hyperliquid0.0013%1.4%
Backpack0.0009%1.0%
Crypto.com0.0004%0.4%
Bitfinex0.0000%0.0%
Dydx0.0000%0.0%
WhiteBIT-0.0117%-12.8%
Bybit-0.0132%-14.5%

Likitasyonlar zaman penceresi bazında

DönemLongShortToplamAdet
1 saat$6.5K$124.0K$130.6K53
4 saat$6.6K$131.8K$138.4K64
12 saat$3.71M$227.6K$3.94M786
24 saat$6.61M$273.9K$6.89M1.385

Long/Short Oranı (hesap bazında)

BorsaLong %Short %Oran
Binance76.8%23.2%3.303
OKX79.5%20.5%3.870
Bybit80.6%19.4%4.144
Bitget86.6%13.4%6.463
Gate70.0%30.0%2.336
HTX68.0%32.0%2.129

XRP 7 Günlük Geçmiş

Fonlama Oranı (Binance, saatlik)

-0.014%-0.007%-0.001%0.005%0.011%16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

Toplam Açık Pozisyon (tüm borsalar, saatlik)

$1.9B$2.0B$2.1B$2.2B$2.2B16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

XRP Detayları

→ XRP: Likitasyonlar (zaman pencereleri, büyük emirler, borsa bazında)
→ XRP: Fonlama Oranları (tüm borsalar, yıllıklandırılmış)
→ XRP: Açık Pozisyon (borsa payları, 24s değişim)
→ XRP: Long/Short Oranı
→ XRP: İşlem Hacmi (paylar, 30 günlük seyir)

Piyasa Değerinde Komşu Coinler

XRP ile benzer piyasa değerine sahip coinler (sıralama #1–#11):

#CoinFiyat24 s ±Piyasa Değeri
1BTC$81.191-2,55%$1632.20B
2ETH$2.388-2,46%$291.70B
3USDT$0.9989-0,05%$182.53B
4BNB$732.26-1,56%$96.30B
6USDC$0.9995-0,02%$72.07B
7SOL$103.81-2,09%$61.22B
8TRX$0.3288-0,43%$31.24B
9FIGR_HELOC$1.03-0,14%$26.17B
10ZEC$1.213-6,97%$20.63B
11HYPE$77.42-3,33%$17.22B

Sıkça Sorulan Sorular

XRP fiyatı şu anda ne kadar?

XRP şu anda $1.31 seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte -2,88% geriledi, son 7 günlük değişim -1,72%. Veriler dakikalar içinde güncellenir.

XRP piyasa değeri ne kadar ve kaçıncı sırada?

XRP toplam piyasa değeri $82.73B ve kripto para sıralamasında #5 konumunda. 24 saatlik spot işlem hacmi $1.54B.

XRP açık pozisyonu (OI) ne kadar?

XRP vadeli işlemlerinde toplam açık pozisyon $2.02B. En büyük pay %20,6 ile Binance borsasında. Açık pozisyon, kapatılmamış türev sözleşmelerin toplam değerini gösterir; artışı piyasaya yeni para girdiğine işaret eder.

XRP fonlama oranı ne anlama geliyor?

21 borsanın ortalama XRP fonlama oranı şu anda %0,0035 (yıllıklandırılmış yaklaşık %3,9). Bu değer nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Pozitif oranlarda longlar shortlara, negatif oranlarda shortlar longlara ödeme yapar.

Son 24 saatte ne kadar XRP pozisyonu likide edildi?

Son 24 saatte 1.385 işlemde toplam $6.89M değerinde XRP pozisyonu likide edildi. Bunun $6.61M kadarı long, $273.9K kadarı short pozisyonlardan geldi.

XRP için diğer veriler

XRP Likitasyonlar · XRP Fonlama Oranı · XRP Açık Pozisyon · XRP L/S Oranı · XRP Hacim

İlgili Piyasa Sayfaları

XRP (Ripple) nedir?

XRP (Ripple), piyasa değerine göre şu anda 5. sırada yer alan bir kripto para birimidir; toplam piyasa değeri yaklaşık $82.73B seviyesindedir.

Bu sayfada XRP için gerçek zamanlı verileri bulabilirsiniz: fiyat, işlem hacmi, açık pozisyon, fonlama oranları ve diğer piyasa istatistikleri.

XRP farklı para birimlerinde

Para birimi1 XRP değeri
TRY₺65,08
USD$1,31
EUR€1,17
GBP£0,9781
RUBRUB 106,79
CNYCN¥8,76

USD fiyatından hesaplanmıştır. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.