BTC $81.355 ▼ 2.43%ETH $2.394 ▼ 2.29%SOL $104.11 ▼ 1.96%HYPE $77.64 ▼ 2.86%ZEC $1.219 ▼ 6.78%XRP $1.31 ▼ 2.79%NEAR $4.94 ▼ 5.27%DOGE $0.0792 ▼ 2.45%BNB $734.60 ▼ 1.43%XAUT $4.016 ▼ 0.95%SUI $0.9826 ▼ 3.32%UNI $7.05 ▼ 4.47%ENA $0.1986 ▼ 5.52%LINK $12.05 ▼ 3.10%WLD $0.5542 ▼ 3.19%LTC $59.00 ▼ 3.56%TAO $259.09 ▼ 3.52%ADA $0.2141 ▼ 4.03%AVAX $9.18 ▲ 0.03%ASTER $0.6983 ▼ 2.53%AAVE $147.58 ▲ 0.10%LIT $3.44 ▼ 9.57%PUMP $0.004620 ▼ 9.11%XMR $610.01 ▼ 0.64%BTC $81.355 ▼ 2.43%ETH $2.394 ▼ 2.29%SOL $104.11 ▼ 1.96%HYPE $77.64 ▼ 2.86%ZEC $1.219 ▼ 6.78%XRP $1.31 ▼ 2.79%NEAR $4.94 ▼ 5.27%DOGE $0.0792 ▼ 2.45%BNB $734.60 ▼ 1.43%XAUT $4.016 ▼ 0.95%SUI $0.9826 ▼ 3.32%UNI $7.05 ▼ 4.47%ENA $0.1986 ▼ 5.52%LINK $12.05 ▼ 3.10%WLD $0.5542 ▼ 3.19%LTC $59.00 ▼ 3.56%TAO $259.09 ▼ 3.52%ADA $0.2141 ▼ 4.03%AVAX $9.18 ▲ 0.03%ASTER $0.6983 ▼ 2.53%AAVE $147.58 ▲ 0.10%LIT $3.44 ▼ 9.57%PUMP $0.004620 ▼ 9.11%XMR $610.01 ▼ 0.64%
FCoinFoss

ZEC Fiyatı — Türev Genel Bakış.

Fiyat $1.219 · en önemli metrikler tek sayfada

$2.25B
Toplam açık pozisyon (OI)
$12.28M
Likitasyonlar 24 h
0.0033%
Ø Fonlama Oranı
$7.58B
Hacim 24 h
$1.213
Spot Fiyat
-6.97%
Değişim (24s)
$20.63B
Piyasa Değeri
$1.09B
Spot Hacim 24 h

ZEC Piyasa Analizi

ZEC, kripto para piyasa değeri sıralamasında #10 konumunda yer alıyor. Güncel fiyatı $1.219 olup son 24 saatte -6,97% geriledi, son 7 günde ise -1,29% değişim gösterdi. Toplam piyasa değeri $20.63B, 24 saatlik spot işlem hacmi $1.09B seviyesinde.

Türev tarafında toplam açık pozisyon (OI) $2.25B — en büyük pay %24,3 ile Hyperliquid borsasında; 19 borsanın ortalama fonlama oranı %0,0033 — nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Son 24 saatte 3.053 işlemde toplam $12.28M ZEC pozisyonu likide edildi ($10.20M long, $2.08M short — likitasyonların %83'i long tarafında). Hesap bazlı long/short oranı 0,85: short tarafı hafif ağır basıyor.

Açık Pozisyon borsa bazında (16)

BorsaAçık PozisyonPayΔ 24 h
Binance$547.08M24.3%-9.72%
OKX$133.35M5.9%-16.53%
Bybit$165.02M7.3%-16.06%
Bitget$115.90M5.1%-15.66%
Gate$369.37M16.4%-23.47%
Bitfinex$790.2K0.0%-7.96%
Aster$13.51M0.6%+6.33%
Backpack$4.02M0.2%-1.87%
Dydx$242.8K0.0%-5.26%
Hyperliquid$548.85M24.3%-17.14%
Kraken$14.81M0.7%-15.91%
KuCoin$70.59M3.1%-11.06%
Lighter$14.40M0.6%-12.82%
MEXC$130.89M5.8%-26.10%
Paradex$112.4K0.0%-25.79%
WhiteBIT$125.85M5.6%-11.15%

Fonlama Oranı borsa bazında (19)

BorsaRateYıllıklandırılmış
HTX0.0100%11.0%
Aster0.0100%11.0%
KuCoin0.0100%11.0%
Lighter0.0096%10.5%
Bitget0.0092%10.1%
BingX0.0089%9.7%
Gate0.0086%9.4%
Backpack0.0074%8.1%
Paradex0.0071%7.8%
Bitunix0.0045%4.9%
Binance0.0032%3.5%
Lbank0.0031%3.4%
MEXC0.0031%3.4%
Hyperliquid0.0013%1.4%
Dydx0.0000%0.0%
Kraken-0.0009%-1.0%
Bybit-0.0021%-2.3%
WhiteBIT-0.0051%-5.6%
Bitfinex-0.0250%-27.3%

Likitasyonlar zaman penceresi bazında

DönemLongShortToplamAdet
1 saat$135.7K$286.5K$422.2K144
4 saat$184.7K$504.2K$688.9K231
12 saat$5.51M$1.11M$6.62M1.626
24 saat$10.20M$2.08M$12.28M3.053

Long/Short Oranı (hesap bazında)

BorsaLong %Short %Oran
Binance45.9%54.1%0.850
OKX51.7%48.3%1.070
Bybit64.7%35.3%1.835
Bitget54.0%46.0%1.174
Gate53.0%47.0%1.126
HTX50.0%50.0%1.000

ZEC 7 Günlük Geçmiş

Fonlama Oranı (Binance, saatlik)

-0.010%-0.005%0.000%0.006%0.011%16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

Toplam Açık Pozisyon (tüm borsalar, saatlik)

$2.0B$2.2B$2.5B$2.8B$3.0B16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

ZEC Detayları

→ ZEC: Likitasyonlar (zaman pencereleri, büyük emirler, borsa bazında)
→ ZEC: Fonlama Oranları (tüm borsalar, yıllıklandırılmış)
→ ZEC: Açık Pozisyon (borsa payları, 24s değişim)
→ ZEC: Long/Short Oranı
→ ZEC: İşlem Hacmi (paylar, 30 günlük seyir)

Piyasa Değerinde Komşu Coinler

ZEC ile benzer piyasa değerine sahip coinler (sıralama #4–#16):

#CoinFiyat24 s ±Piyasa Değeri
4BNB$732.26-1,56%$96.30B
5XRP$1.31-2,88%$82.73B
6USDC$0.9995-0,02%$72.07B
7SOL$103.81-2,09%$61.22B
8TRX$0.3288-0,43%$31.24B
9FIGR_HELOC$1.03-0,14%$26.17B
11HYPE$77.42-3,33%$17.22B
12DOGE$0.0789-2,54%$12.35B
13XMR$607.29-0,96%$11.43B
14USDS$0.9994-0,09%$9.94B

Sıkça Sorulan Sorular

ZEC fiyatı şu anda ne kadar?

ZEC şu anda $1.219 seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte -6,97% geriledi, son 7 günlük değişim -1,29%. Veriler dakikalar içinde güncellenir.

ZEC piyasa değeri ne kadar ve kaçıncı sırada?

ZEC toplam piyasa değeri $20.63B ve kripto para sıralamasında #10 konumunda. 24 saatlik spot işlem hacmi $1.09B.

ZEC açık pozisyonu (OI) ne kadar?

ZEC vadeli işlemlerinde toplam açık pozisyon $2.25B. En büyük pay %24,3 ile Hyperliquid borsasında. Açık pozisyon, kapatılmamış türev sözleşmelerin toplam değerini gösterir; artışı piyasaya yeni para girdiğine işaret eder.

ZEC fonlama oranı ne anlama geliyor?

19 borsanın ortalama ZEC fonlama oranı şu anda %0,0033 (yıllıklandırılmış yaklaşık %3,6). Bu değer nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Pozitif oranlarda longlar shortlara, negatif oranlarda shortlar longlara ödeme yapar.

Son 24 saatte ne kadar ZEC pozisyonu likide edildi?

Son 24 saatte 3.053 işlemde toplam $12.28M değerinde ZEC pozisyonu likide edildi. Bunun $10.20M kadarı long, $2.08M kadarı short pozisyonlardan geldi.

ZEC için diğer veriler

ZEC Likitasyonlar · ZEC Fonlama Oranı · ZEC Açık Pozisyon · ZEC L/S Oranı · ZEC Hacim

İlgili Piyasa Sayfaları

ZEC nedir?

ZEC, piyasa değerine göre şu anda 10. sırada yer alan bir kripto para birimidir; toplam piyasa değeri yaklaşık $20.63B seviyesindedir.

Bu sayfada ZEC için gerçek zamanlı verileri bulabilirsiniz: fiyat, işlem hacmi, açık pozisyon, fonlama oranları ve diğer piyasa istatistikleri.

ZEC farklı para birimlerinde

Para birimi1 ZEC değeri
TRY₺60.261,12
USD$1.212,98
EUR€1.081,41
GBP£905,68
RUBRUB 98.882,79
CNYCN¥8.112,68

USD fiyatından hesaplanmıştır. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.