BTC $81.273 ▼ 2.42%ETH $2.390 ▼ 2.31%SOL $103.97 ▼ 1.89%HYPE $77.54 ▼ 2.91%ZEC $1.215 ▼ 7.15%XRP $1.31 ▼ 2.77%NEAR $4.93 ▼ 5.31%DOGE $0.0790 ▼ 2.34%BNB $733.85 ▼ 1.40%XAUT $4.012 ▼ 1.09%SUI $0.9805 ▼ 3.18%UNI $7.04 ▼ 4.47%ENA $0.1982 ▼ 5.72%LINK $12.03 ▼ 2.93%WLD $0.5533 ▼ 2.93%LTC $58.92 ▼ 3.46%TAO $258.72 ▼ 3.40%ADA $0.2137 ▼ 3.87%AVAX $9.17 ▲ 0.05%ASTER $0.6978 ▼ 2.40%AAVE $147.27 ▲ 0.10%LIT $3.43 ▼ 9.84%PUMP $0.004607 ▼ 9.21%XMR $609.61 ▼ 0.06%BTC $81.273 ▼ 2.42%ETH $2.390 ▼ 2.31%SOL $103.97 ▼ 1.89%HYPE $77.54 ▼ 2.91%ZEC $1.215 ▼ 7.15%XRP $1.31 ▼ 2.77%NEAR $4.93 ▼ 5.31%DOGE $0.0790 ▼ 2.34%BNB $733.85 ▼ 1.40%XAUT $4.012 ▼ 1.09%SUI $0.9805 ▼ 3.18%UNI $7.04 ▼ 4.47%ENA $0.1982 ▼ 5.72%LINK $12.03 ▼ 2.93%WLD $0.5533 ▼ 2.93%LTC $58.92 ▼ 3.46%TAO $258.72 ▼ 3.40%ADA $0.2137 ▼ 3.87%AVAX $9.17 ▲ 0.05%ASTER $0.6978 ▼ 2.40%AAVE $147.27 ▲ 0.10%LIT $3.43 ▼ 9.84%PUMP $0.004607 ▼ 9.21%XMR $609.61 ▼ 0.06%
FCoinFoss

Bitcoin (BTC) Fiyatı — Türev Genel Bakış.

Fiyat $81.268 · en önemli metrikler tek sayfada

$44.61B
Toplam açık pozisyon (OI)
$123.85M
Likitasyonlar 24 h
0.0063%
Ø Fonlama Oranı
$53.13B
Hacim 24 h
$81.191
Spot Fiyat
-2.55%
Değişim (24s)
$1632.20B
Piyasa Değeri
$32.89B
Spot Hacim 24 h

BTC Piyasa Analizi

BTC, kripto para piyasa değeri sıralamasında #1 konumunda yer alıyor. Güncel fiyatı $81.268 olup son 24 saatte -2,55% geriledi, son 7 günde ise -1,16% değişim gösterdi. Toplam piyasa değeri $1632.20B, 24 saatlik spot işlem hacmi $32.89B seviyesinde.

Türev tarafında toplam açık pozisyon (OI) $44.61B — en büyük pay %20,3 ile CME borsasında; 22 borsanın ortalama fonlama oranı %0,0063 — hafif pozitif — piyasa temkinli iyimser, longlar shortlara küçük bir prim ödüyor. Son 24 saatte 7.818 işlemde toplam $123.85M BTC pozisyonu likide edildi ($119.09M long, $4.76M short — likitasyonların %96'i long tarafında). Hesap bazlı long/short oranı 2,155: long tarafı belirgin şekilde baskın — hesapların büyük çoğunluğu yükseliş bekliyor.

Açık Pozisyon borsa bazında (19)

BorsaAçık PozisyonPayΔ 24 h
Binance$7.80B17.5%-2.54%
OKX$2.55B5.7%-0.15%
Bybit$5.01B11.2%-3.70%
Bitget$2.95B6.6%-0.02%
Gate$4.72B10.6%-0.77%
Bitfinex$752.46M1.7%-2.47%
Deribit$820.21M1.8%-2.11%
Aster$477.23M1.1%+1.91%
Backpack$48.84M0.1%+4.57%
CME$9.05B20.3%+0.00%
Crypto.com$503.92M1.1%-0.89%
Dydx$16.75M0.0%-4.78%
Hyperliquid$3.50B7.8%+4.31%
Kraken$204.93M0.5%+4.40%
KuCoin$746.88M1.7%-1.03%
Lighter$179.09M0.4%+10.02%
MEXC$3.73B8.4%-0.75%
Paradex$7.35M0.0%+19.34%
WhiteBIT$1.56B3.5%-2.06%

Fonlama Oranı borsa bazında (22)

BorsaRateYıllıklandırılmış
Bitfinex0.0106%11.7%
HTX0.0100%11.0%
KuCoin0.0100%11.0%
WhiteBIT0.0100%11.0%
Paradex0.0100%10.9%
Lighter0.0096%10.5%
Aster0.0093%10.2%
Bitget0.0089%9.7%
BingX0.0089%9.7%
OKX0.0079%8.6%
Gate0.0074%8.1%
Bybit0.0064%7.0%
Bitunix0.0063%6.9%
Lbank0.0044%4.8%
Binance0.0044%4.8%
MEXC0.0043%4.7%
Deribit0.0036%3.9%
Kraken0.0021%2.3%
Backpack0.0013%1.4%
Hyperliquid0.0013%1.4%
Crypto.com0.0008%0.8%
Dydx0.0006%0.6%

Likitasyonlar zaman penceresi bazında

DönemLongShortToplamAdet
1 saat$301.5K$1.74M$2.05M203
4 saat$1.13M$1.90M$3.03M319
12 saat$42.25M$3.37M$45.62M3.146
24 saat$119.09M$4.76M$123.85M7.818

Long/Short Oranı (hesap bazında)

BorsaLong %Short %Oran
Binance68.3%31.7%2.155
OKX69.2%30.8%2.250
Bybit66.8%33.2%2.013
Bitget71.8%28.2%2.541
Gate65.9%34.1%1.928
HTX52.9%47.1%1.125

BTC 7 Günlük Geçmiş

Fonlama Oranı (Binance, saatlik)

-0.004%-0.001%0.003%0.007%0.011%16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

Toplam Açık Pozisyon (tüm borsalar, saatlik)

$42.9B$44.0B$45.1B$46.2B$47.2B16/1017/1018/1019/1020/1022/1023/10

BTC Detayları

→ BTC: Likitasyonlar (zaman pencereleri, büyük emirler, borsa bazında)
→ BTC: Fonlama Oranları (tüm borsalar, yıllıklandırılmış)
→ BTC: Açık Pozisyon (borsa payları, 24s değişim)
→ BTC: Long/Short Oranı
→ BTC: İşlem Hacmi (paylar, 30 günlük seyir)

Piyasa Değerinde Komşu Coinler

BTC ile benzer piyasa değerine sahip coinler (sıralama #1–#7):

#CoinFiyat24 s ±Piyasa Değeri
2ETH$2.388-2,46%$291.70B
3USDT$0.9989-0,05%$182.53B
4BNB$732.26-1,56%$96.30B
5XRP$1.31-2,88%$82.73B
6USDC$0.9995-0,02%$72.07B
7SOL$103.81-2,09%$61.22B

Sıkça Sorulan Sorular

BTC fiyatı şu anda ne kadar?

BTC şu anda $81.268 seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte -2,55% geriledi, son 7 günlük değişim -1,16%. Veriler dakikalar içinde güncellenir.

BTC piyasa değeri ne kadar ve kaçıncı sırada?

BTC toplam piyasa değeri $1632.20B ve kripto para sıralamasında #1 konumunda. 24 saatlik spot işlem hacmi $32.89B.

BTC açık pozisyonu (OI) ne kadar?

BTC vadeli işlemlerinde toplam açık pozisyon $44.61B. En büyük pay %20,3 ile CME borsasında. Açık pozisyon, kapatılmamış türev sözleşmelerin toplam değerini gösterir; artışı piyasaya yeni para girdiğine işaret eder.

BTC fonlama oranı ne anlama geliyor?

22 borsanın ortalama BTC fonlama oranı şu anda %0,0063 (yıllıklandırılmış yaklaşık %6,9). Bu değer hafif pozitif — piyasa temkinli iyimser, longlar shortlara küçük bir prim ödüyor. Pozitif oranlarda longlar shortlara, negatif oranlarda shortlar longlara ödeme yapar.

Son 24 saatte ne kadar BTC pozisyonu likide edildi?

Son 24 saatte 7.818 işlemde toplam $123.85M değerinde BTC pozisyonu likide edildi. Bunun $119.09M kadarı long, $4.76M kadarı short pozisyonlardan geldi.

BTC için diğer veriler

BTC Likitasyonlar · BTC Fonlama Oranı · BTC Açık Pozisyon · BTC L/S Oranı · BTC Hacim

İlgili Piyasa Sayfaları

Bitcoin (BTC) nedir?

Bitcoin (BTC), piyasa değerine göre şu anda 1. sırada yer alan bir kripto para birimidir; toplam piyasa değeri yaklaşık $1.63T seviyesindedir.

Bu sayfada BTC için gerçek zamanlı verileri bulabilirsiniz: fiyat, işlem hacmi, açık pozisyon, fonlama oranları ve diğer piyasa istatistikleri.

BTC farklı para birimlerinde

Para birimi1 BTC değeri
TRY₺4.033.587,39
USD$81.191,00
EUR€72.384,13
GBP£60.622,15
RUBRUB 6.618.734,73
CNYCN¥543.023,68

USD fiyatından hesaplanmıştır. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.