BTC $81.180 ▼ 3.63%ETH $2.384 ▼ 3.85%SOL $103.52 ▼ 3.40%HYPE $77.33 ▼ 4.49%ZEC $1.217 ▼ 7.99%XRP $1.31 ▼ 4.48%NEAR $4.87 ▼ 7.51%DOGE $0.0787 ▼ 4.12%BNB $730.62 ▼ 2.49%XAUT $4.028 ▼ 0.56%SUI $0.9707 ▼ 6.10%UNI $7.00 ▼ 6.62%ENA $0.1982 ▼ 7.49%LINK $11.94 ▼ 4.95%WLD $0.5434 ▼ 7.36%LTC $58.42 ▼ 5.40%TAO $256.99 ▼ 5.77%ADA $0.2117 ▼ 6.24%AVAX $9.10 ▼ 0.67%ASTER $0.6933 ▼ 3.56%AAVE $146.51 ▼ 0.36%LIT $3.38 ▼ 11.27%XMR $597.28 ▼ 3.89%PUMP $0.004533 ▼ 12.42%BTC $81.180 ▼ 3.63%ETH $2.384 ▼ 3.85%SOL $103.52 ▼ 3.40%HYPE $77.33 ▼ 4.49%ZEC $1.217 ▼ 7.99%XRP $1.31 ▼ 4.48%NEAR $4.87 ▼ 7.51%DOGE $0.0787 ▼ 4.12%BNB $730.62 ▼ 2.49%XAUT $4.028 ▼ 0.56%SUI $0.9707 ▼ 6.10%UNI $7.00 ▼ 6.62%ENA $0.1982 ▼ 7.49%LINK $11.94 ▼ 4.95%WLD $0.5434 ▼ 7.36%LTC $58.42 ▼ 5.40%TAO $256.99 ▼ 5.77%ADA $0.2117 ▼ 6.24%AVAX $9.10 ▼ 0.67%ASTER $0.6933 ▼ 3.56%AAVE $146.51 ▼ 0.36%LIT $3.38 ▼ 11.27%XMR $597.28 ▼ 3.89%PUMP $0.004533 ▼ 12.42%
FCoinFoss

Litecoin (LTC) Fiyatı — Türev Genel Bakış.

Fiyat $58.27 · en önemli metrikler tek sayfada

$406.25M
Toplam açık pozisyon (OI)
$504.3K
Likitasyonlar 24 h
0.0018%
Ø Fonlama Oranı
$228.53M
Hacim 24 h
$58.54
Spot Fiyat
-5.13%
Değişim (24s)
$4.55B
Piyasa Değeri
$248.44M
Spot Hacim 24 h

LTC Piyasa Analizi

LTC, kripto para piyasa değeri sıralamasında #24 konumunda yer alıyor. Güncel fiyatı $58.27 olup son 24 saatte -5,13% geriledi, son 7 günde ise -3,19% değişim gösterdi. Toplam piyasa değeri $4.55B, 24 saatlik spot işlem hacmi $248.44M seviyesinde.

Türev tarafında toplam açık pozisyon (OI) $406.25M — en büyük pay %19,3 ile Gate borsasında; 21 borsanın ortalama fonlama oranı %0,0018 — nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Son 24 saatte 218 işlemde toplam $504.3K LTC pozisyonu likide edildi ($503.8K long, $476 short — likitasyonların %100'i long tarafında). Hesap bazlı long/short oranı 2,101: long tarafı belirgin şekilde baskın — hesapların büyük çoğunluğu yükseliş bekliyor.

Açık Pozisyon borsa bazında (17)

BorsaAçık PozisyonPayΔ 24 h
Binance$71.00M17.5%-2.01%
OKX$28.39M7.0%-5.34%
Bybit$64.95M16.0%-5.72%
Bitget$30.47M7.5%-6.01%
Gate$78.36M19.3%-2.64%
Bitfinex$582.0K0.1%+3.94%
Aster$1.69M0.4%-3.86%
Backpack$160.7K0.0%-0.28%
Crypto.com$141.2K0.0%-3.16%
Dydx$384.7K0.1%-5.00%
Hyperliquid$23.57M5.8%-11.00%
Kraken$5.39M1.3%-2.18%
KuCoin$21.35M5.3%-2.70%
Lighter$937.2K0.2%+3.79%
MEXC$58.10M14.3%-4.77%
Paradex$67.2K0.0%-4.21%
WhiteBIT$20.70M5.1%-3.35%

Fonlama Oranı borsa bazında (21)

BorsaRateYıllıklandırılmış
HTX0.0100%11.0%
Aster0.0100%11.0%
WhiteBIT0.0100%11.0%
Bybit0.0070%7.6%
Bitunix0.0042%4.6%
OKX0.0042%4.6%
BingX0.0041%4.5%
Lighter0.0040%4.4%
Dydx0.0037%4.1%
Crypto.com0.0032%3.5%
Backpack0.0013%1.4%
Hyperliquid0.0013%1.4%
Bitfinex0.0000%0.0%
Kraken-0.0000%-0.0%
Paradex-0.0007%-0.8%
Bitget-0.0019%-2.1%
KuCoin-0.0025%-2.7%
Binance-0.0045%-5.0%
Lbank-0.0047%-5.1%
MEXC-0.0047%-5.1%
Gate-0.0061%-6.7%

Likitasyonlar zaman penceresi bazında

DönemLongShortToplamAdet
1 saat$6$0$61
4 saat$2.5K$59$2.6K5
12 saat$289.9K$455$290.3K119
24 saat$503.8K$476$504.3K218

Long/Short Oranı (hesap bazında)

BorsaLong %Short %Oran
Binance67.8%32.3%2.101

LTC 7 Günlük Geçmiş

Fonlama Oranı (Binance, saatlik)

-0.015%-0.008%-0.002%0.005%0.011%16/1017/1018/1019/1020/1021/1023/10

Toplam Açık Pozisyon (tüm borsalar, saatlik)

$401M$411M$422M$433M$444M16/1017/1018/1019/1020/1021/1023/10

LTC Detayları

→ LTC: Likitasyonlar (zaman pencereleri, büyük emirler, borsa bazında)
→ LTC: Fonlama Oranları (tüm borsalar, yıllıklandırılmış)
→ LTC: Açık Pozisyon (borsa payları, 24s değişim)
→ LTC: Long/Short Oranı
→ LTC: İşlem Hacmi (paylar, 30 günlük seyir)

Piyasa Değerinde Komşu Coinler

LTC ile benzer piyasa değerine sahip coinler (sıralama #18–#30):

#CoinFiyat24 s ±Piyasa Değeri
18ADA$0.2118-6,22%$7.96B
19NEAR$4.88-7,70%$6.39B
20XLM$0.1752-4,85%$6.17B
21RAIN$0.008575-5,73%$6.10B
22BCH$274.84-4,18%$5.53B
23USDE$0.9993-0,04%$4.63B
25USDB$0.8744+5.798,79%$4.37B
26UNI$7.00-6,68%$4.37B
27CC$0.1020-8,86%$4.07B
28AVAX$9.12-5,85%$4.05B

Sıkça Sorulan Sorular

LTC fiyatı şu anda ne kadar?

LTC şu anda $58.27 seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte -5,13% geriledi, son 7 günlük değişim -3,19%. Veriler dakikalar içinde güncellenir.

LTC piyasa değeri ne kadar ve kaçıncı sırada?

LTC toplam piyasa değeri $4.55B ve kripto para sıralamasında #24 konumunda. 24 saatlik spot işlem hacmi $248.44M.

LTC açık pozisyonu (OI) ne kadar?

LTC vadeli işlemlerinde toplam açık pozisyon $406.25M. En büyük pay %19,3 ile Gate borsasında. Açık pozisyon, kapatılmamış türev sözleşmelerin toplam değerini gösterir; artışı piyasaya yeni para girdiğine işaret eder.

LTC fonlama oranı ne anlama geliyor?

21 borsanın ortalama LTC fonlama oranı şu anda %0,0018 (yıllıklandırılmış yaklaşık %2). Bu değer nötr bölgede — long ve short talebi dengede. Pozitif oranlarda longlar shortlara, negatif oranlarda shortlar longlara ödeme yapar.

Son 24 saatte ne kadar LTC pozisyonu likide edildi?

Son 24 saatte 218 işlemde toplam $504.3K değerinde LTC pozisyonu likide edildi. Bunun $503.8K kadarı long, $476 kadarı short pozisyonlardan geldi.

LTC için diğer veriler

LTC Likitasyonlar · LTC Fonlama Oranı · LTC Açık Pozisyon · LTC L/S Oranı · LTC Hacim

İlgili Piyasa Sayfaları

Litecoin (LTC) nedir?

Litecoin (LTC), piyasa değerine göre şu anda 24. sırada yer alan bir kripto para birimidir; toplam piyasa değeri yaklaşık $4.57B seviyesindedir.

Bu sayfada LTC için gerçek zamanlı verileri bulabilirsiniz: fiyat, işlem hacmi, açık pozisyon, fonlama oranları ve diğer piyasa istatistikleri.

LTC farklı para birimlerinde

Para birimi1 LTC değeri
TRY₺2.917,01
USD$58,76
EUR€52,31
GBP£43,87
RUBRUB 4.818,55
CNYCN¥393,06

USD fiyatından hesaplanmıştır. Yalnızca bilgilendirme amaçlıdır.